In het eerste kwartaal van 2022 schreven wij ons in voor een zonnepanelentender via Vereniging Eigen Huis. Het grote voordeel voor ons was dat we ons niet druk meenden te hoeven maken over techniek en installatie. Gewoon tekenen bij het kruisje. Het enige dat wij moesten doen is het maken van een schatting van het aantal panelen.
Al meer dan 30 jaar houd ik het energieverbruik bij van ons huis (huizen). Wetende dat de gezinssamenstelling en het kantoor aan huis de belangrijkste tijdsgebonden verbruiksparameters zijn én dat saldering mogelijk wordt afgeschaft op termijn, kozen we er voor om precies in onze eigen behoefte te kunnen voorzien. Daarbij moesten de panelen ook nog netjes op het dak passen.
Bij een geschat jaarverbruik van 5.000 kWh kozen we voor 12 panelen van elk 360 Wp. De garantiewaarde was 4.000 kWh opbrengst per jaar. De totale investering was € 5.000 inclusief btw. Omdat wij ondernemer zijn vallen wij niet de Kleine Ondernemersregeling en kunnen wij de btw niet terugvragen.